TOP-WNĘTRZA
180 metrów kwadratowych przemyślanej przestrzeni, połączenie lokalnej tożsamości z nowoczesnym komfortem, zaawansowana technologia i przytulność, którą czuć od progu. Tak wygląda „Dom z klimatem” - nowa realizacja Katarzyny Fanajło z pracowni Home Design Decor.
WIĘCEJ
W jednym z nowych apartamentów w Sosnowcu powstało wnętrze, które zachwyca ponadczasowym stylem, funkcjonalnością oraz dbałością o detale. Za projekt odpowiada RDWN Studio, prowadzone przez Bartłomieja Radwana. Ich motto? Projektować nie tylko pięknie, ale również funkcjonalnie z myślą o komforcie codziennego życia.
Mieszkanie o powierzchni 75 m² w Tychach to dowód na to, że harmonijne wnętrze może powstać z połączenia przeciwieństw. Projekt Dominiki Cymerman to odpowiedź na potrzeby młodego małżeństwa, którego wizje estetyczne początkowo stały po dwóch stronach spektrum. Ona – zwolenniczka jasnych, pastelowych przestrzeni w stylu boho. On – miłośnik ciemnych, chłodnych tonów i wyrazistego kontrastu. Efekt? Przemyślana aranżacja, która łączy ich światy z wyjątkowym wyczuciem balansu.
Praca hybrydowa ma wiele zalet, ale wymaga komfortowego miejsca do pracy w domu. Tego właśnie potrzebowali właściciele tego mieszkania – funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni dla rodziny oraz home office z prawdziwego zdarzenia. To oczekiwanie zrealizowała Joanna Szawłowska, właścicielka pracowni JSM Wnętrza. Stworzenie spójnej i pełnej domowego ciepła aranżacji ułatwiły materiały wykończeniowe z salonów Dekorian Home. Dekoracyjne tynki, farby i tapety dodają wnętrzu przytulności i elegancji.
Projektowanie i wykończenie domu to sztuka balansowania między funkcjonalnością a estetyką. W tym przypadku inwestorzy marzyli o przestrzeni harmonijnej, nowoczesnej, a jednocześnie maksymalnie komfortowej. Architektka wnętrz Deer Design Aleksandra i projektantka mebli Deer Wood Weronika podjęły się wyzwania, które zaowocowało przemyślanym i dopracowanym w każdym detalu domem. Ten indywidualny projekt został stworzony specjalnie pod duży dom dla pary popularnych influencerów – Janka Dąbrowskiego i Sylwii Przybysz, młodych rodziców trzech córeczek. Ich potrzeby i styl życia odegrały kluczową rolę w każdym detalu aranżacji wnętrza.
Czasem punktem wyjścia do projektu jest jakiś mankament, coś co trzeba ukryć lub chociaż uczynić mniej widocznym. Tak było w tym wypadku. Krystyna i Ida Mikołajskie, właścicielki MIKOŁAJSKAstudio, paradoksalnie, zwielokrotniając niechciany element, sprawiły, że zamiast kłuć w oczy, nadaje wnętrzu wytrawny charakter.
Czy architekt, który swą pracownię nazwał Black Locus i w portfolio ma w większości ciemne wnętrza, będzie potrafił stworzyć przestrzeń jasną i przejrzystą? Jeśli właściciele tego mieszkania, podejmując współpracę z Medardem Grabowskim, mieli takie wątpliwości, to efekt rozwiał je bez wątpienia. Tu czerń sprawia, że biel zdaje się jeszcze bielsza, a nowoczesny design podkreśla urodę klasycznej architektury. Bazę zaś stanowią materiały z Dekorian Home.
Projektowanie wnętrza przypomina czasem balansowanie na krawędzi stylów. Tutaj chodziło o wpisanie się w kontekst pogranicza miasta i wsi. Małgorzata i Andrzej Bacikowie z MM Architekci, zręcznie połączyli nowoczesność z tradycją i elegancję z prostotą, tworząc praktyczne i przytulne wnętrze w stylu farmhouse.
Ten apartament spełnił marzenia właścicieli o spokojnym, przytulnym miejscu do życia. Wyjątkowo stylowy, a zarazem naturalnie dopasowany do potrzeb mieszkańców stał się przestrzenią, w której główne skrzypce gra ciepła, rodzinna atmosfera i zaskakująca mieszanka aranżacyjnych detali z efektownymi zabudowami meblowymi. W realizacji wizji inwestorów pomogły arch. Katarzyna Staniszewska z Deer Design i projektantka mebli Aleksandra Kowalczuk z Deer Wood.
W sercu warszawskiej dzielnicy Włochy, pośród szumiących drzew i z dala od zgiełku centrum miasta, kryje się dom, którego wystrój dowodzi, że nowoczesny styl nie musi być surowy. Architektki z pracowni Fuga Architektura Wnętrz tchnęły w tę przestrzeń nowe życie, dodając jej elegancji, funkcjonalności i ciepła.
W samym sercu tętniącego życiem Krakowa kryje się przestrzeń stworzona z myślą o harmonii i wygodzie. To tutaj Marta Pala-Szczerbak, architektka i właścicielka pracowni Minimoo, zaprojektowała 100-metrowe mieszkanie dla siebie i swojej trzyosobowej rodziny. Minimalistyczne, a zarazem przytulne wnętrze jest połączeniem funkcjonalności i sztuki, które doskonale oddaje charakter współczesnego życia. Ten apartament to nie tylko dom, ale także miejsce kreatywnej pracy – subtelne i przemyślane, a zarazem pełne detali, które opowiadają historię swoich mieszkańców.
Mieszkanie w tarnowskiej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku zostało gruntownie odnowione, z poszanowaniem jego historycznego charakteru. Za projekt odpowiada Małgorzata Bacik z pracowni MM Architekci, która połączyła oryginalne detale architektoniczne z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dekorian Home dostarczył materiały wykończeniowe, które odegrały istotną rolę w realizacji tego projektu.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych Więcej informacji
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych Więcej informacji
Zgadzam się na otrzymywanie informacji marketingowych Więcej informacji
Za 5 sekund przekierujemy Cię na stronę główną. Jeżeli tak się nie stanie, kliknij tutaj.